Будь-який вид ін’єкції потребує серйозної та відповідальної підготовки та твердої руки. При цьому необхідно дотримуватись певного порядку дій. Лікарів та медсестер цьому навчають, тому вони досконало опановують правильну техніку виконання даної маніпуляції (хоча іноді бувають і промахи), а ось що робити людям, які не мають відношення до медицини? Часом є необхідність зробити укол у домашніх умовах самому собі чи близьким людям і потрібно розуміти, як усе зробити правильно, щоб після уколу не хворіли сідниці прочитайте цю статтю https://goncharyk.com.ua/archives/24626. Які найпоширеніші помилки пов’язані із виконанням внутрішньом’язових ін’єкцій, розповімо у цьому матеріалі.
- Робити внутрішньом’язовий укол можна лише в сідницю.
Якщо ви робите укол комусь, то зробити його в сідничний м’яз зручніше. А ось у випадку з ін’єкцією безпосередньо собі, зручнішим способом проведення ін’єкції буде укол у м’яз стегна. Так, так, існує кілька безпечних зон для внутрішньом’язової ін’єкції. Погодьтеся, що самому собі робити укол у «м’яке місце» не дуже зручно, необхідно вивертатися, щоб прийняти правильне та потрібне становище.
- Не дотримуватись кута нахилу голки.
Найбільш ефективним та безпечним є введення голки під кутом 90°. До того ж, такий кут введення забезпечує максимальний комфорт для пацієнта.
- Занадто глибоко вводити голку.
Згідно з ГОСТом Р 52623.4-2015 «Технології виконання простих медичних послуг інвазивних втручань» голка має входити до місця ін’єкції на 2\3 від її довжини. Таким чином, не «старайтеся», намагаючись ввести голку якомога глибше.
- Швидке введення препарату
При такому введенні укол виходить досить болючим, адже тканини розширюються дуже швидко.
- Повторне використання шприца.
Пам’ятаємо, що одноразові шприци це витратний матеріал. Повторно його використовувати заборонено з метою безпеки, навіть якщо укол робиться тому самому людині.
- Недотримання правил асептики.
Перед початком маніпуляцій обов’язково вимийте руки з милом, потім додатково протріть їх спиртовою серветкою.
Шкіру в місці проколу необхідно обробити спиртом навколо зони проколу та у безпосередній зоні проколу. Така дезінфікуюча обробка повністю знезаражує ділянку уколу.
Не забувайте надягати ковпачок на голку відразу після набору препарату! У такий спосіб зберігається стерильність голки.