Не завжди в житті все спокійно та «гладко». Нерозуміння, які призвели до сварки, можуть виникнути в процесі спілкування з будь-якою людиною. І якщо конфлікт із випадковим співрозмовником залишить лише неприємний осад у душі, то сварка з близькою людиною завдає душевних мук і вирішувати цю проблему все одно доведеться. Як не посилити ситуацію та знайти правильний шлях до примирення?
Хто ніколи ні з ким не сварився? Цікаво, чи є такі люди? Думаю, більшість із нас, мимоволі чи мимоволі, ставали учасником конфлікту чи з’ясування стосунків.
Ми з дитячих років знаємо, що після сварки, слідує процес примирення. Не поділивши з другом іграшку, побивши з-за олівця або смикнувши дівчинку за кіску, за будь-яку вчинену провину – необхідно вибачитися. Пам’ятаєте: «Мирись, мирись — більше не бійся»? У дитинстві все було зрозуміло.
Доросле життя робить свої корективи. Причини розбрату стають серйознішими, а вибачитися і визнати помилку — набагато складніше.
Але, так чи інакше, миритися після сварки, особливо з близькими людьми чи родичами доведеться, якщо звичайно ви цінуєте стосунки з ними. Відносини між чоловіком та жінкою не завжди проходять гладко. Сварка з коханою людиною особливо болюча.
Як же знайти вихід зі складної ситуації та не дозволити сварці перерости у тривалу ворожнечу?
Для початку – заспокойтеся.
Дайте собі та іншій людині час, щоб упорядкувати свої почуття, емоції та думки. Навіть якщо ви швидко відновлюєте свій спокій і готові продовжити розмову, враховуйте той факт, що вашому співрозмовнику може знадобитися значно більше часу. Не поспішайте його. Можливо, вона не готова до обговорення проблеми, і тоді ваша надмірна наполегливість на швидкому примиренні викличе лише новий виток конфлікту.
Ігнорування – не найкращий спосіб примирення.
Образитися, піти і не відповідати на телефонні дзвінки або уникати будь-якого спілкування з іншим учасником сварки, сподіваючись, що все само собою налагодиться — рішення, здатне перевести конфлікт у затяжну стадію, але не вирішити проблему. Особливо, якщо ви самі винуватець розбрату.
“Пробач мені, будь ласка!”
Найвірніше рішення, щоб відновити стосунки – це перепросити. Хто має першим вибачитися? В ідеалі той, хто винний у сварці. Але в житті все набагато складніше. Як правило, не кожна людина, через свій характер, здатна першою піти на примирення, навіть усвідомивши свою провину і повністю визнавши її. Йому часто потрібна у цьому питанні допомога з іншого боку конфлікту. Незначний натяк на готовність обговорити причину непорозуміння, підштовхне його до активних дій.
Це особливо актуально для взаємин у парі. Першим на примирення йде той партнер, чий характер м’якший і поступливіший.
Тривала образа здатна зруйнувати будь-які стосунки і той, хто цінує їх — не допустить цього.
Вирішуйте проблему до повного примирення
Обговоріть причину конфлікту в спокійній обстановці: поясніть своє бачення проблеми і вислухайте думку співрозмовника. Постарайтеся знайти компроміс, а якщо ви виявились неправими, то визнайте свою помилку і вибачтеся. Переконайтеся, що всі непорозуміння залишилися в минулому і відновлено світ.
Дорожіть відносинами з близькими людьми, не дозволяйте дрібним чварам, конфліктам та образам зруйнувати їх.