Які нестимуть кури несушки яйця без півня – смачні та поживні чи магазинні з блідим жовтком? Всім відомо, що без півня несушки теж добре мчать. Якщо у Вашому садовому товаристві чи на дачній ділянці сусіди не виносять співу світанку, приїжджаючи відпочивати? Доведеться відмовитися від Петьки і тримати несучок без півня.
Здорові несушки нестимуть яйця незалежно від того, живе з ними півень чи ні. Але яйця будуть незапліднені, якщо курочка не має чоловіка! У цьому випадку в яйці ніколи не розвинеться курча. У цій статті https://flexi.com.ua/?p=5056 ви дізнаєтесь скільки грам білка в одному яйці.
Як правило, кури молодки дозрівають у 5-6 місяців, щоб відкладати яйця. Також це залежить від породи. Перші яйця від молодок можуть бути дрібними, з м’якою шкаралупою чи дивною формою.
Здорові кури даватимуть яйце приблизно один раз на день, але іноді можуть пропустити один день. Деякі кури ніколи не несуть яєць. Це часто відбувається через генетичний дефект, але може мати й інші причини, такі як погане харчування. Кури повинні мати достатню кількість кальцію у своєму раціоні, щоб формувати тверду шкаралупу. Також кальцій необхідний для роботи м’язів, що скорочують, які виштовхують яйце з несушки.
Як у курці формується яйце
Система репродукції у птахів складається з яєчника та яйцевода. Кури ростуть із двома яєчниками, але один із них завмиратиме і ставатиме нефункціональним. У робочому здоровому яєчнику починається розвиток яйцеклітини. Формується яйце, зазвичай, від 24-28 годин. А як же все відбувається у Браун Нік, якщо вони пару разів на тиждень дають по 2 яйця на добу? Мені незрозуміло, але факт!
Жовток розвивається в яєчнику і далі виходить у першу частину яйцеводи – інфундибулум. Тут і відбувається запліднення яйця, якщо курка спарюється. Після сполучення півня і курочки сперматозоїди прямують на початок яйцеводи, де запліднюють жовток, що тільки-но спустився, з яєчника.
До речі! Півняча сперма живе в несушці тиждень, поступово запліднюючи яйця.
Хвилин через 30 жовток рухається далі яйцеводою в магнум, де почне формуватися яєчний білок. Години через 3-4 білок розвинеться приблизно наполовину, і яйце спускається нижче яйцеводою.
Наступний момент – перешийок, починає рости внутрішня та зовнішня оболонки. Білок продовжує розвиватися і оболонка мембрани сформується протягом 1-2 годин.
Після виходу з перешийка яйцеклітина потрапить до матки на 17-25 годин, поки розвивається тверда шкаралупа – зовнішня оболонка. Як тільки шкаралупа сформована, яйце м’язами проштовхується і виходить із тіла курки через клоаку, задній отвір.
Яйця без півня і з півнем чим відрізняються
Заплідні яйця проти незапліднених яєць.
Якщо несушка у стаді з півнем, то яйця можуть бути запліднені. Курячі яйця можна вживати в їжу незалежно від того, запліднені вони чи ні. Щодня ви збираєте яйця, їх не гріє квочка – немає жодних шансів знайти курчатка, що почало розвиватися, в яйці.
Хоча існують незначні відмінності між заплідненими та незаплідненими яйцями. Не існує різниці за смаком, консистенцією чи вмістом поживних речовин у яйці. Це залежить виключно від годівлі! Але багато досвідчених птахівників стверджують, що в заплідненому яйці є особлива енергетика Матінки Природи. Тому ціннішими вважаються яйця від несучок, що живуть з півнем!
Для того щоб курячий ембріон розвинувся в курча, яйце повинне прогріватися протягом 21 дня. квочка висиджує курчат, сидячи на яйцях. Якщо несушки з відсутнім інстинктом насиджування, яйця можна помістити в інкубатор на 21 день.
Якщо запліднені яйцеклітини зібрати невдовзі після кладки та зберігати у прохолодному місці, то ембріон не дозріє. Деякі породи курей із сильним материнським інстинктом, а є й такі, що ніколи не сідають на яйця. До речі, якщо одна несушка села на яйця, інші кури теж можуть “підхопити заразу” і всі сядуть висиджувати курчат. Тому квочка або женуть з гнізда, або ховають від очей інших курей.
Можна овоскопом подивитись запліднене яйце чи ні. Але в домашніх умовах точно визначити можна лише на 3-1 день прогрівання. Просвічуйте ліхтариком від мобільного телефону, зручно і завжди під рукою.
Що робити, якщо курка села висиджувати яйця без півня?
Звичайно, квочка курчат не висидить. Та ще й припинить кладку. Тож треба зламати материнський інстинкт. Є кілька способів.
Накришіть підготовлений у морозилці лід на яйцекладку прямо під живіт квочка. Яйця охолонуть, курка сама закине цю справу.
Заберіть несушку в коробку або джутовий мішок у темряву. Залишіть без їжі та пиття на добу. Повинно відбити бажання сидіти на яйцях.
Влітку можна купати несучок у прохолодній воді, промочіть у відрі наполегливу квочка і випускайте надвір.
І найпростіша порада для профілактики: прибирайте яйця з гнізда кілька разів на день.