Головна Інститут Новини Проведення семінару «Перспективи виробництва бракона для застосування на кукурудзі»

Проведення семінару «Перспективи виробництва бракона для застосування на кукурудзі»

В ІТІ «Біотехніка» з 24 по 28 липня 2017 року проводився семінар по проблематиці використання в умовах України ефективного біологічного засобу боротьби зі шкідниками сільськогосподарських культур Habrobracon hebetor Say (1836). Зокрема, особливу увагу в ході семінару було приділено застосуванню зазначеної комахи на сільськогосподарських площах з вирощуваною кукурудзою. У семінарі взяли участь співробітники й керівники інституту, що працюють над проблемами підвищення продуктивності й рентабельності масового розведення корисних комах-паразитів і збільшення ефективності застосування ентомофагів на сільськогосподарських культурах, а також представники ділового партнера ІТІ «Біотехніка» - аграрної компанії ТОВ «Біобаланс» ( м. Полтава), що спеціалізується на впровадженні біологічного методу захисту рослин.

На семінарі розглядалися наступні основні питання:

1. Розробка й впровадження методик підвищення продуктивності устаткування для масового виробництва паразита Habrobracon hebetor.

2. Удосконалення підходів застосування паразитуючого комахи бракон в умовах відкритого ґрунту й оптимізація його використання на площах з оброблюваною кукурудзою.

3. Розгляд концептуальних питань використання паразитуючого комахи бракон в умовах України з обліком кліматичних, ґрунтових і економічних особливостей вітчизняного сільськогосподарського виробництва.

Практична частина семінару була проведена в лабораторії відділу промислової ентомології інституту, де завідувачем відділу О.Д. Молчановой і завідувачем сектору відділу В.П. Баркар учасникам семінару були продемонстровані основні операції технологічного циклу з виробництва бракона. Зокрема, були обговорені питання по вдосконаленню технологічних етапів з використанням установки «Мармит», що здійснює нагрів, обладнання для збору метеликів млинової вогнівки й стелажа для підготовки брикетів із соломи.

SAM_6207

 «Мармит» - елемент, що здійснює нагрів, призначений для відгону гусениць млинової вогнівки (хазяїна паразита бракон) із середовища харчування й збору їх у солом'яні брикети.

 Стелаж для брикетування

 Стелаж для брикетування

Вузол для виробництва млинової вогнівки

Обладнання для збору метеликів млинової вогнівки