Головна Інститут Новини 1-5 жовтня відбулася Міжнародна науково-практична конференція з нагоди 100-річчя Національної академії аграрних наук України “Біологічний метод захисту рослин: досягнення і перспективи”

1-5 жовтня відбулася Міжнародна науково-практична конференція з нагоди 100-річчя Національної академії аграрних наук України “Біологічний метод захисту рослин: досягнення і перспективи”

1-5 жовтня 2018 року в м. Одесі на базі Інженерно-технологічного інституту «Біотехніка» НААН України відбулася міжнародна науково-практична конференція з нагоди 100-річчя Національної академії аграрних наук України «Біологічний метод захисту рослин: досягнення і перспективи». В роботі конференції взяли участь представники наукових установ, вищих навчальних закладів, дослідних станцій карантину рослин, виробничих структур України (14 організації), Республіки Білорусь (1), Латвії (2), Республіки Молдова (1), Польщі (1), Російської Федерації (3) - членів Східно-Палеарктіческой регіональної секції Міжнародної організації з біологічної боротьби з шкідливими тваринами і рослинами (СПРС МОББ) і Італії (2) - члена Західної-Палеарктіческой регіональної секції Міжнародної організації з біологічної боротьби з шкідливими тваринами і рослинами (ЗПРС МОББ).Всього у роботі конференції прийняли участь більше 70 учасників.

Організаторами конференції виступили: Національна академія аграрних наук України, Інженерно-технологічний інститут «Біотехніка» НААН України, СПРС МОББ.

Матеріали доповідей міжнародної наукової конференції опубліковані в Інформаційному бюлетені СПРС МОББ, № 53.

Piccy.info - Free Image Hosting

 На протязі трьох днів - 2, 3 и 4 жовтня 2018 року - на пленарному та секційних засіданнях було заслухано 7 пленарних, 30 секційних та 7 доповідей на круглому столі.

 Секційні засідання проходили у трьох тематичних напрямах. Секція 1 «Агроекологічні та біотехнологічні основи використання засобів біологізації землеробства, фітосанітарний моніторинг. Секція 2 «Виробництво мікробіологічних препаратів для захисту рослин». Секція 3 «Виробництво ентомологічних засобів захисту рослин».

В рамках конференції окрім пленарного та секційних засідань проведено круглий стіл, а також представлено виставку наукових розробок, препаратів, виробленої продукції в галузі застосування біологічного захисту рослин.

В роботі круглого столу прийняли участь науковці-учасники конференції, представники фермерських господарств України, сільгоспвиробники з Таджикистану.

Учасниками конференції одноголосно була прийнята резолюція, в якій зосереджено увагу на такому:

- розроблення нормативно-правових актів, які регулюють питання виробництва і застосування біологічних засобів захисту рослин;

- розвиток широкої мережі біофабрик і біолабораторій;

- формування загальної культури екобезпечного агровиробництва на підставі створення системи вдосконаленої підготовки кадрів вищої кваліфікації із навичками застосування сучасних біопрепаратів захисту рослин та сучасних біотехнологій;

- розроблення дієвих механізмів стимулювання переходу на біологічні та інтегровані методи захисту рослин;

- подальший розвиток нових екобезпечних технологій у рослинництві, зберіганні і транспортуванні продукції агровиробництва;

- проведення нових наукових досліджень сучасного світового рівня з біологізації захисту рослин та розроблення механізмів їх впровадження у виробництво;

- розроблення довгострокової стратегії та державної програми розвитку біологічного методу захисту рослин;

- спрощення умов реєстрації біопестицидів, відміну їх перереєстрації.

Резолюція Міжнародної науково-практичної конференції з нагоди 100-річчя Національної академії аграрних наук України “Біологічний метод захисту рослин: досягнення і перспективи”