Головна Інститут Новини 07 квітня у Інженерно-технологічному інституті «Біотехніка» НААН України було проведено семінар «Біометод у захисті сільськогосподарських культур»

07 квітня у Інженерно-технологічному інституті «Біотехніка» НААН України було проведено семінар «Біометод у захисті сільськогосподарських культур»

В роботі семінару «Біометод у захисті сільськогосподарських культур» прийняли участь керівники наукових відділів Інституту, представники Харківського національного педагогічного інституту ім. Г.С. Сковороди, працівники фермерських господарств.

SAM_6259

 

 

SAM_6260_2

На семінарі розглянуті такі питання:

1. Технології напрацювання агентів біологічного захисту рослин (Trichogramma dendrolimi (Matsumura, 1926), Propylea quatuordecimpunctata Linnaeus, 1758), Coccinella septempunctata (Linnaeus, 1758), Oriuslaevigatus(Fieber, 1860), Macrolophuspygmaeus(Rambur, 1839)) в умовах біофабрик та біолабораторій різного рівня.

2. Забезпечення розробок необхідною нормативною документацією (технологій, обладнання).

3. Використання агентів біологічного захисту рослин у традиційних технологіях рослинництва та садівництва.

4 Пропозиції щодо створення та функціонування при органах влади дорадчих служб з використання агентів біологічного захисту рослин в сільськогосподарському виробництві.

В результаті роботи семінару прийняті рішення:

- активізувати роботи з впровадження інноваційних розробок Інституту та їх практичного застосування;

- розширити власне виробництво ентомологічних агентів біологічного захисту рослин від шкідників;

- ініціювати створення регіональних центрів маточних культур (10-15 комах) в Україні;

- впровадити у виробництво спосіб забезпечення холодового зберігання готової продукції фітосейулюса з використанням кріопротектантів безпосередньо у споживчої та транспортної тарі;

- організувати навчання фахівців-ентомологів на базі ІТІ «Біотехніка» НААН.